LNKC logotipas

Dainų diena 2018
Visa Lietuva šoka 2022

 

 

Akcijos „Visa Lietuva šoka 2022“ pristatymas-kvietimas


 

 

Visų pamėgtas ir jau tradiciniu tapęs džiugių emocijų ir nepamirštamų įspūdžių dosnus renginys „Visa Lietuva šoka“ liaudies šokių mokytis ir šokti šiemet kvies rugsėjo 16 d. Džiaugdamiesi galimybe išeiti į viešąsias erdves, akcijos sumanytojai kaip ir kasmet į šokio sūkurį stengsis įtraukti kuo daugiau visuomenės ir pasiekti, kad jis taptų kiekvienam prieinamu, išbandytu, pamėgtu. Rengėjai įsitikinę, kad nesudėtingi ir smagūs mūsų liaudies šokiai – visiems skirta ir ypač reikalinga pramoga.

2022 m. akcijos „Visa Lietuva šoka“ dalyviai ir renginiai

Folkloro, tautinių šokių ir kitus kolektyvus, šokių klubų narius, visus mokančius ir mėgstančius lietuvišką šokį kviestume būti karštais šios akcijos dalyviais – ir patiems be jokių išlygų joje dalyvauti, ir pakviesti, paraginti savo bičiulius, šeimas, gimines, o akcijos metu mokyti ir šokdinti visus šokio smagumo dar nepatyrusius žiūrovus, praeivius ar kitus renginio akiratyje atsidūrusius, nuo mažo iki senolio, nuo ūkininko, verslininko iki politiko...

Kultūros įstaigų darbuotojai turbūt sugalvojo ar dar sugalvos argumentų ir būdų, kaip į renginį privilioti kuo daugiau dalyvių – pasikvies akcijai pritariančių žymių savo krašto žmonių – kultūros ir meno, politikos, verslo atstovų, taip pat psichologų, gydytojų, paaiškinančių visapusišką šokio naudą psichinei ir fizinei sveikatai (tikrai verta priminti jo teikiamą savirealizacijos, bendravimo džiaugsmą, visų kūno raumenų išjudinimą ir t.t. ir t.p.), jaunimo autoritetų, šiuolaikinės muzikos atlikėjų, pasirengusių interpretuoti liaudies šokius ir pan. Neišleiskime iš akių jaunimo!

Tad kreipiamės į kultūros centrų, kitų kultūros ir švietimo įstaigų vadovus, folkloro ansamblių, tautinių šokių kolektyvų vadovus – tarp jų ir užsienio lietuvių, etninės kultūros, šokio specialistus, visus neabejingus šiai tradicijai ir etninei kultūrai apskritai – įsisukime viename, bendrame, visus susiejančiame lietuviško šokio sūkuryje, tarsi vieni kitus ir savo tėviškę laikydami už rankų visoje Lietuvoje, gražiausiose miestų, miestelių, gyvenviečių aikštėse.

Akcijos metu rekomenduojama šokti tradicinius lietuviškus šokius ir ypatingą dėmesį skirti savo krašto choreografiniam folklorui. Į šokių programą reikėtų įtraukti ir choreografinio folkloro specialistų parinktus etnografiniams regionams būdingus šokius ar šokamus ratelius bei 2022-ais metais bendrą visai Lietuvai šokį „Valsą“. Naujų siūlomų regionų šokių vaizdo ir garso (arba garso mp3 failus) pavyzdžius rasite LNKC mediatekoje.

Ieškoti galima ir „YouTube“ svetainės paieškos laukelyje įvedus raktinius žodžius „Visa Lietuva šoka“.

 

 

Akcijos „Visa Lietuva šoka 2022“ naujų siūlomų regionų šokių vaizdo ir garso įrašai LNKC mediatekoje.

2022 m. akcijos „Visa Lietuva šoka“ dalyviai ir renginiai

 


Daugiau informacijos:  Audronė Vakarinienė, tel.: (8 5) 212 0570, el.p. folkloras@lnkc.lt