LNKC logotipas

Dainų diena 2018
Naujienos
Vilniaus rotušėje skambėjo jaunųjų liaudies kūrybos atlikėjų šventė
2023-06-12

 

Sekmadienį Vilniaus rotušėje smagiai aidėjo skambūs jaunųjų liaudies kūrybos atlikėjų balsai – vyko vaikų ir moksleivių konkurso „Tramtatulis“ laureatų ir diplomantų šventė.

Į Rotušę iš visos Lietuvos susirinkusius jaunuosius atlikėjus ir jų mokytojus sveikino Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vida Šatkauskienė ir Etninės kultūros skyriaus vedėja Jūratė Šemetaitė. Pilnutėlėje salėje koncertavo ir puikiais pasirodymais žiūrovus džiugino konkurso laureatai. Apdovanojimų iškilmėse grojo ir „Tramtatulio“ laureatų bei diplomantų mokytojai.

Šiemet „Tramtatulio“ nugalėtojais paskelbti 44 diplomantai ir 38 laureatai (pavieniai ir grupės) – itin gabūs vaikai, jautriai, atsakingai, išmoningai perteikiantys senąsias dainas, sutartines, sakmes ir pasakas, instrumentinę muziką. Ne vienas jų įvaldęs net po kelias liaudies kūrybos rūšis – pasakojimą, dainavimą ir muzikavimą, grojimą įvairiais tradiciniais muzikos instrumentais.

Konkurso atrankos regionuose vyko vasario ir kovo mėnesiais. Jose dalyvavo per 700 vaikų ir moksleivių nuo 3 iki 18 metų iš Lietuvos ir užsienio lietuvių bendruomenių.

Nuo 2005 m. rengiamas konkursas kviečia jaunąją kartą pažinti turtingą ir turtinantį kultūros paveldą, domėtis ir saugoti savo krašto liaudies kūrybos savitumą, moko folkloro atlikimo – grojimo, dainavimo, pasakojimo ypatumų, skatina atrasti save kaip asmenį, kūrėją, atlikėją tradicinių vertybių ir šiuolaikinio pasaulio dermėje. Šiemet konkursas skirtas Vilniaus – Lietuvos valstybės sostinės – 700 metų sukakčiai paminėti. Konkursą kas dvejus metus organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su miestų, rajonų savivaldybių kultūros ir švietimo skyriais bei kultūros centrais. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.