Pagrindinė svetainė

Barboros Radvilaitės g. 8, 01124 Vilnius
Tel.: +370 5 261 1190, 261 2540
Faks. +370 5 261 2607
El. p. lnkc@lnkc.lt

Naujienos
Muziejų naktis Plungėje pristato Dainų šventės Teatro dienos programą
2024-05-14

 

Šimtmetį mininčios Dainų šventės Teatro dienai „Esaties lieptais“ aktyviai ruošiasi daugiau nei tūkstantis aktorių iš 100 Lietuvos mėgėjų teatrų. Teatro dienos dalyviai įtrauks žiūrovus į prasmingą manifestą, teigdami, kad visa, kas teatro mene buvo vertinga, yra ne tik nepamiršta, bet ir auginama.

Teatrų pasirengimą Dainų šventei jau šį savaitgalį galės įvertinti plungiškiai. Gegužės 18 d. Tarptautinės Europos muziejų nakties metu Plungėje vyks Teatro dienos dalyvių pasirodymai. Tai išskirtinė proga pirmiems pamatyti dalį Teatro dienos programos, kurią pristatys penkiolikos Lietuvos mėgėjų teatrų aktoriai.

Šeštadienį 18 val. Dainų šventės Teatro dienos programos dalis „Atgijusios ekspozicijos“ atkeliaus į kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio rūmus – čia lankytojai sutiks rūmų gyventojus, kurie įgyvins nebylias sales, menes. Sekant istorine tiesa bus bandoma atkurti XVI a. lėlių teatro pasirodymą, atvykėlių artistų iš Italijos Commedia dell‘arte vaidinimą, šokių ir dainavimo repeticijas dvarininkų pramogoms. Salėse atgis interesantai, bibliotekoje – Lietuvos istorinės asmenybės. Privatūs kambariai prisipildys paslaptingo šnabždesio, o sienos taps skaitomų senovinių rankraščių liudininkėmis. Lankytojus pasitiks ir po sales lydės paslaptingieji bufonai.

„Linkime plungiškiams ir miesto svečiams turiningai ir prasmingai praleisti Europos muziejų naktį su Lietuvos mėgėjų teatrais, o liepos 3-iąją kviečiame atvykti į Vilnių, žiūrėti, girdėti, pajausti Teatrą ir netgi tapti jo dalimi. Dainų šventės Teatro dienos vyksmas užtvindys Vilniaus senamiesčio erdves, „Teatro gatvės“ dalyviai taps kviesliais į Teatro dienos „Esaties lieptais“ renginius, vyksiančius Valdovų rūmų menėse ir rūmų kieme“, – pasakojo Dainų šventės Teatro dienos kuratorė, režisierė Vita Vadoklytė.