LNKC logotipas

Dainų diena 2018
Aukso paukštė 2015 - Liaudiškos muzikos kolektyvai

Nominacija 
 
GERIAUSIA LIAUDIŠKOS MUZIKOS KAPELA IR VADOVAS
 

Laureatas
 
Visagino kultūros centro liaudiškos muzikos kapela 
 SAMANYČIA
(vadovas Aurimas Gudas)


Visagino kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Samanyčia“ ir Aurimas Gudas savo kūrybinę veiklą pradėjo 2005 m. Tada kapela dar neturėjo pavadinimo, keitėsi muzikantai, kol 2007 m. lapkritį lietuvių bendruomenės šventėje „Ažu vario vartelių“ buvo pakrikštyta „Samanyčios“ vardu, o krikšto mama tapo Sigutė Mudinienė. Šiandien kapeloje groja dešimt muzikantų. Daugelis jų – moksleiviai, klasiokai arba šeimų nariai.

Kolektyvo repertuare – stilizuotos, instrumentuotos liaudies dainos, šokiai, Dainų šventės repertuaras, Lietuvos kompozitorių kūriniai ir savos aranžuotės. Kapeloje griežiama trimis smuikais, du akordeonais, armonika, trimitu, klarnetu, dūdmaišiu, cimbolais, kanklėmis, kontrabosu ir mušamaisiais.

Nuo 2012 m. kolektyvas kiekvienais metais dalyvauja kapelų konkursuose, kuriuose užima prizines vietas. Kapela koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų, organizuoja edukacines programas, rengia bendras programas su Visagine gyvenančiomis tautinėmis mažumomis.

„Samanyčia“ nuo 2007 m. dalyvauja Dainų šventėse, taip pat ir tarptautiniuose festivaliuose Latvijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Lietuvoje, kituose šalies ir regionų festivaliuose ir šventėse.

Aurimas Gudas (g. 1981 m. Panevėžyje) 2004 m. atvyko gyventi ir dirbti į Visaginą. Tuometiniame Visagino jaunimo kultūros centre „Orbita“ (nuo 2009 m. – Visagino kultūros centras) vadovavo lietuvių liaudies kapelai ir lengvosios muzikos ansambliui. 2005 m. baigė Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją, klarneto klasę, 2007 m. – Vilniaus pedagoginio universiteto Kultūros ir meno edukologijos instituto muziko edukologijos studijas. Šiuo metu dirba Visagino kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėju ir kolektyvo vadovu, organizuoja tarptautinius mėgėjų meno festivalius, edukacines programas, kartu su Lietuvos liaudies kultūros centru organizuoja tradicinio muzikavimo cimbolais, dūdmaišiu, smuikeliu, būgneliu ir armonika kursus Visagine.