Pagrindinė svetainė

Barboros Radvilaitės g. 8, 01124 Vilnius
Tel.: +370 5 261 1190, 261 2540
Faks. +370 5 261 2607
El. p. lnkc@lnkc.lt

Naujienos
Artėja XXIII Tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas
2024-05-08

 

Laikas nenumaldomai bėga ir rodos, dar visai neseniai pasibaigė tradicinis XXII tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas, kurį laimėjo amerikiečiai BYU Singers (meno vadovas Andrew Crane), o jau ant slenksčio – XXIII tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas.

Klaipėdos miesto chorvedžių, vėliau Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“, daugiau nei 48 metus po kruopelytę augintas konkursas, išsiplėtojo iki tarptautinio chorų konkurso. Jo kūrėjų ir pagrindinių organizatorių doc. Vytauto Blūšiaus, doc. Roberto Varno, prof. Algio Zaboro ir dabartinės Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tarybos pastangomis, konkursas tapo solidžiu chorinės kultūros reiškiniu, sukaupusiu didžiulę patirtį ir turinčiu savas tradicijas.  Stasio Šimkaus chorų konkursas – pripažintas tarptautinis chorinio žanro renginys, gerai žinomas ne tik Lietuvoje ir Europoje, bet ir pasaulyje.

Konkurse dalyvauja aukšto meninio lygio Lietuvos ir užsienio kolektyvai. Konkurso vertinimo komisijos darbe dalyvauja žymūs Lietuvos ir užsienio chorvedžiai. Tarptautinis konkursas Klaipėdoje – tai tąsa klaipėdietiškų chorinių tradicijų, papildant jas chorų konkursu, o tuo pačiu ir mūsų miesto sklaida bei pripažinimas tarptautinėje erdvėje. Žinoma, Klaipėdos miestui tai didžiulė bei išskirtinė garbė, o ir nemažesnė atsakomybė.

XXIII tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas vyks š. m. gegužės 16-19 dienomis Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36) bei Klaipėdos Martijos Taikos Karalienės bažnyčioje (Rumpiškės g. 6, Klaipėda). Rengėjai – Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“, kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe bei Lietuvos nacionaliniu kultūros centru.

Šiemet konkurse ketina dalyvauti per 20 kolektyvų iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Švedijos, Ganos, Angolos, Kongo Demokratinės Respublikos ir Lietuvos.

Konkurso komisijos pirmininkas, vienas žymiausių lenkų sakralinės ir chorinės muzikos atstovų pasaulyje, choro dirigentas ir kompozitorius prof. dr. Paweł Łukaszewski.

Šalia chorų konkurso, gegužės 16-19 dienomis numatomi per 10 konkurso dalyvių koncertų, kurie vyks: Klaipėdoje, Palangoje, Kretingoje, Plungėje. O konkurso atidarymo koncerte, kuris vyks gegužės 16 d. 17.00 val. Klaipėdos koncertų salėje, koncertuos 2018 metų XXI tarptautinio Stasio Šimkaus chorų konkurso Didžiojo gintaro prizo laimėtojas – Kauno kultūros centro mišrus choras „Kamertonas“, vadovas Kęstutis Jakeliūnas.

Konkurso metu bei koncertuose išgirsime garsius chorus: nuosabų moterų chorą „Korallerna“ iš Švedijos, vieną garsiausių vaikų chorų iš Ukrainos - Kijevo Holosiivskio rajono vaikų ir jaunimo kūrybos namų vaikų chorą „Lastivka“, žymų akademinį mišrų chorą iš Varšuvos technologijos universiteto, puikų Rygos technikos universiteto mišrų chorą „Vivere“ bei Latvijos kultūros akademijos mišrų chorą „Sōla“, o ir daugelį kitų garsių chorų. Turėsime kolektyvų net ir iš Ganos bei Angolos, Kongo Demokratinės Respublikos. Išgirsime ir mūsų šalies garsius chorus: Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos chorą „Ave vita“, jaunatvišką Šiaulių kultūros centro kamerinį chorą „Atžalynas“, o Klaipėdą konkurse atstovaus mums gerai žinomas puikus Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmų mišrus choras „Cantare“.

Be konkurso ir koncertų, Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36) gegužės 19 d. 9.30 val. vyks diskusija - seminaras prie apvalaus stalo konkurso dalyviams ir svečiams, kurį ves konkurso vertinimo komisija, numatomi ir kiti renginiai.

Tikimės sulaukti didelio žiūrovų dėmesio tiek pačiame konkurse, tiek ir konkurso dalyvių koncertuose, o diskusijose – seminare laukiame visų choro dirigentų, muzikos mokytojų bei norinčių daugiau sužinoti apie pasaulio ir Europos chorinę muziką bei jos aktualijas.

Konkurso išsamesnę informaciją bei tikslią renginių programą galima rasti Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ konkurso internetiniame puslapyje: www.aukuras.org/simkus bei socialiniuose tinkluose.

 
   

Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ informacija