LNKC logotipas

Dainų diena 2018
Sidabro vainikėlis

Lietuvos mokinių tautodailės konkursas

SIDABRO VAINIKĖLIS

Birželio 2 d. Telšių kultūros centre vyko Lietuvos mokinių tautodailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ parodos uždarymas ir laureatų apdovanojimai.

Į šią gražią šventę susirinko mokiniai, mokytojai ir jų palaikymo komandos iš visos Lietuvos bei lietuvių bendruomenės iš Lenkijos. Finalinėje parodoje savo darbus pristatė net 45 jaunieji kūrėjai, kurių talentas, kruopštumas ir meilė tradiciniams amatams nepaliko abejingų.

Iš viso būrio jaunųjų meistrų ir meistrių išrinkti ir konkurso nugalėtojais paskelbti: 

Matas Banys (13 m., Varėna) – už meistriškai išdrožtą medinių skulptūrų kolekciją. Mokytojas Algirdas Juškevičius.
Orinta Dubakaitė (13 m., Ignalina) – už įspūdingą medžio raižinių kolekciją. Mokytoja Nijolė Trinkūnienė.
Orinta Baležentytė (14 m., Daugai) – už puikiai nupintas vytelių pintines, dzūkiškus kašikus. Mokytoja Rasa Aleksandravičienė.
Kamilė Klinkevičiūtė (17 m., Lazdijų r.) – už kruopščiai nuaustą rinktinių juostų kolekciją. Mokytoja Lina Žaliauskienė.
Milena Semiionovaitė (18 m., Zarasai) – už nuostabiai nuaustas tautinio kostiumo liemenes. Mokytoja Birutė Andrijauskienė.
Vilija Brukštutė (19 m., Ignalina) – už dailią karpinių kolekciją. Mokytoja Nijolė Trinkūnienė.

Šiais metais konkurse dalyvavo virš 400 mokinių iš visos Lietuvos. Vietiniai turai prasidėjo mokyklose, rajonuose ir amatų centruose. Vėliau geriausi darbai buvo eksponuojami septyniose regioninėse parodose: Alytaus, Mažeikių, Tauragės kultūros centruose, Panevėžio rajono Upytės tradicinių amatų centre, Utenos krašto muziejuje, Kauno tautinės kultūros centre ir Vilniaus Grigiškių gimnazijoje.

Lietuvos nacionalinis kultūros centras mokinių tautodailės konkursą „Sidabro vainikėlis“ organizuoja jau 11-ąjį kartą. Konkurso tikslas – skatinti vaikus ir jaunuolius susipažinti su tautodaile bei paveldu. Dalyviai patys prisiliečia prie medžiagų bei įrankių ir pasitelkę vaizduotę kuria unikalius vaizdinės ir taikomosios dailės kūrinius.

Šių metų birželio 28 liepos 2 d. Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos mokykloje vyks Lietuvos mokinių tautodailės konkurso "Sidabro vainikėlis" stovykla. Jos metu jaunieji tautodailininkai dalyvaus įvairiose kūrybinėse veiklose, paskaitose ir edukacijose: vyks keramikos, sodų rišimo, drožybos, margučių marginimo, juostų pynimo ir kiti mokymai.

Kviečiame mokinius ir mokytojus dalyvauti. Vietų skaičius ribotas, todėl registracija baigsis tuomet, kai visos vietos bus užpildytos. 

Registracijos nuoroda: https://docs.google.com/forms/

Nuostatai

„Sidabro vainikėlio“ Facebook paskyra

   
Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ archyvas: 2024 2022  2021  2020  2019   2018  2017  2016  2015  2014  2013

Grįžti atgal...