LNKC logotipas

Dainų diena 2018
Vasaros seminaras 2016

2016 m. rugpjūčio 22–26 d. Trakų kultūros rūmuose vyko kasmetinis dainų ir šokių ansamblių, jų grupių, liaudies instrumentų ansamblių, orkestrų, skudučių ansamblių, liaudiškos muzikos kapelų vadovų seminaras „Liaudies muzikos ir šokio raiškos aktualijos“, jame dalyvavo 60 žmonių.

Seminare buvo pristatyta 2018 m. Lietuvos dainų šventės „Vardan tos ...“ Ansamblių vakaro programos koncepcija bei 2016 m. dainų ir šokių ansamblių šventės Utenoje programa.

Vyko praktiniai užsiėmimai: dalyviai mokėsi jau atrinktus ir naujai sukurtus choreografinius bei muzikinius kūrinius, jiems specialiai talkino šokėjai, muzikantai ir dainininkai. Taip pat buvo skaitomos teorinės paskaitos apie liaudies dainų tekstų simboliką, regioninius melodikos ypatumus, profesionalūs dainininkai atliko dainų pavyzdžius.

Seminaro dalyviai klausėsi įdomios paskaitos apie baltų genčių papuošalus. Daug dėmesio buvo skirta skudučiavimui: ir tradicinio repertuaro, ir autorinio. Pranešėjos vedė praktinius mokymus tiek orkestrų, tiek chorų vadovams.