Trys premijos už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą
2016 metai
• Folkloristas Antanas Algirdas Bernatonis (Kaunas)
• Fotografas Vytautas Daraškevičius (Vilnius)
• Menotyrininkė Marija Mingailaitė– Kuodienė (Vilnius)
2015 metai
• Kraštotyrininkė Janina Garbenienė
• Muzikantas Algimantas Mieliauskas (Molėtai)
• Etnografė Indrė Skablauskaitė (Šilutė)
2014 metai
• Mokyklos direktorius Petras Baršauskas (Jurbarko r.)
• Jelena Torgovič (Šalčininkų r.)
• Dailininkė Diana Tomkuvienė (Kaišiadorių r.)
2013 metai
• Etnografė Marytė Liugienė (Vilnius)
• Etnomuzikologė Laima Burkšaitienė Vilnius)
• Folkloristas Algirdas Svidinskas (Kauno r.)
2012 metai
• Tautosakos pateikėja Janina Bikinienė (Panevėžio r.)
• Žurnalo "Liaudies kultūra“ redaktorė Dalia Antanina Rastenienė. (Vilnius)
• Folklorinio judėjimo gaivintojas ir puoselėtojas Kazimieras Kalibatas (Pakruojo r.)
2011 metai
• Tautosakos pateikėja Marija Mažeikienė (Gervėčiai)
• Tautodailininkas Pranas Kaziūnas (Utenos r.)
• Mokytojas Algirdas Kasperavičius (Kaunas)
• Tautodailininkė Laimutė Fedosejeva (Vilnius)
2010 metai
• Etnografė Rimutė Vitaitė(Zarasų r.)
• Keramikas VygantasJezerskas (Kaunas)
• Tautodailininkas Jonas Šmigelskas (Kupiškis).
2009 metai
• Tautodailininkė Odeta Bražėnienė (Utenos r.)
• Etnologė Nijolė Marcinkevičienė (Vilnius)
• Žiūrų kaimo folkloro ansamblio vadovė Marcelė Paulauskienė (Varėnos r.)
2008 metai
• Už būdingiausių mūsų krašto tautodailės, amatų tradicijų išsaugojimą ir perdavimą- tautodailininkamas Regina Jonušienei ir Justinui Jonušui (Plungės r.)
• Už vertingų tradicinės kultūros lobių – papročių, dainų, šokių, instrumentinės muzikos, tautosakos ir kitų liaudies kūrybos bei dvasinio paveldo sričių – išsaugojimą ir pateikimą rinkėjams, archyvams, visuomenei – Trakų rajono kultūros rūmų Tiltų filialo etnografinio ansamblio vadovei Marijai Algei Armalienei (Trakų r.)
• Už etninės kultūros paveldo puoselėjimą ir skleidimą – Henrikas Stukas ir Alvydas Valenta – literatams, žurnalistams.
2007 metai
• Už būdingiausių mūsų krašto tautodailės, amatų tradicijų išsaugojimą ir perdavimą- tautodailininkui -Vidui Cikanai (Šakių r. Lukšiai)
• Už etninės kultūros paveldo rinkimą –brandžius, išsamius, etnografinius aprašus, folkloro rinkinius, materialaus paveldo kolekcijas, fotodokumentus – Kazimierui Baniui ( Šilutės r., Rusnė)
• Už vertingų tradicinės kultūros lobių – papročių, dainų, šokių, instrumentinės muzikos, tautosakos ir kitų liaudies kūrybos bei dvasinio paveldo sričių - išsaugojimą ir pateikimą rinkėjams,archyvams, visuomenei –Jonui Jauniui Vyliui (Marijampolės sav.)
2006 metai
• Už būdingiausių mūsų krašto tautodailės, amatų tradicijų išsaugojimą ir perdavimą –tautodailininkui Vytautui Valiušiui (Utenos rajonas, Leliūnai)
• Už vertingų tradicinės kultūros lobių –papročių, dainų, šokių – išsaugojimą ir pateikimą rinkėjams,archyvams, visuomenei – Juzefai ir Stasiui Česnulevičiams (Varėnos rajonas, Marcinkonys)
• Už etninės kultūros paveldo rinkimą –brandžius, išsamius, etnografinius aprašus, folkloro rinkinius, materialaus paveldo kolekcijas, fotodokumentus –Aldonai Stravinskienei (Vilnius)
2005 metai
• Už būdingiausių mūsų krašto tautodailės, amatų tradicijų išsaugojimą ir perdavimą - tautodailininkui Adolfui Andriejui Valuckiui (Kretinga)
• Už etninės kultūros paveldo puoselėjimą ir skleidimą, švietėjišką veiklą - etnomuzikologei prof. Genovaitei Četkauskaitei (Vilnius)
• Už vertingų tradicinės kultūros lobių - papročių, dainų, šokių - išsaugojimą ir pateikimą rinkėjams, archyvams, visuomenei - Jonui Lechovickui (Ignalinos r.)
2004 metai
- Už būdingiausių mūsų krašto tautodailės, amatų tradicijų išsaugojimą ir perdavimą- tautodailininkui - Adomui Kvasui (Telšiai)
- Už etninės kultūros paveldo puoselėjimą ir skleidimą, švietėjišką veiklą, dainavimo, muzikavimo tradicijų tęsimą – Janinai Bukantaitei (Vilnius)
- Už vertingų tradicinės kultūros lobių – papročių, dainų, šokių – išsaugojimą ir pateikimą rinkėjams, archyvams, visuomenei – Antanui Gasparaičiui (Utena)
2003 metai
- Už būdingiausių mūsų krašto tautodailės, amatų tradicijų išsaugojimąir perdavimą- tautodailininkei Anicetai Krajinienei (Joniškis)
- Už vertingų tradicinės kultūros lobių – papročių, dainų, šokių – išsaugojimą ir pateikimą rinkėjams, archyvams, visuomenei – tautosakos pateikėjai Antaninai Čaplikienei (Subartonių k., Varėnos r.)
- Už etninės kultūros paveldo puoselėjimą ir skleidimą, švietėjišką veiklą, dainavimo, muzikavimo tradicijų tęsimą – tautodailininkams Adelijai ir Stasiui Mickams (Vilnius)
2002 metai
- Už būdingiausių mūsų krašto tautodailės amatų, tradicijų išsaugojimą ir perdavimą – Kazimierui Barišauskui (juvelyrui).
- Už vertingiausių tradicinės kultūros lobių – papročių, dainų, šokių išsaugojimą ir pateikimą rinkėjams, archyvams ir visuomenei – Agotai Žuraulienei (Druskininkai).
- Už etninės kultūros paveldo puoselėjimą ir skleidimą – švietėjišką veiklą – Birutei Maziukienei (Varėnos r.).
2001 metai
- Už būdingiausių mūsų krašto tautodailės, amatų, tradicijų išsaugojimą ir perdavimą - Antanui Paulauskui, tautodailininkui (Telšių r.).
- Už vertingiausių tradicinės kultūros lobių - papročių, dainų, šokių - išsaugojimą ir pateikimą rinkėjams, archyvams, visuomenei - Valerijai Mizinienei-Tranauskaitei, liaudies dainų pateikėjai (Mažeikiai).
- Už etninės kultūros paveldo rinkimą ir skleidimą - Zigmui Kalesinskui, Vilkijos Z. ir D. Kalesinskų liaudies amatų mokyklos direktoriui (Kauno r.).
2000 metai
- Už būdingiausių mūsų krašto tautodailės, amatų, tradicijų išsaugojimą ir perdavimą -Algimantui Sakalauskui, medžio drožėjui (Prienų r.)
- Už vertingų tradicinės kultūros lobių - papročių, dainų, šokių, instrumentinės muzikos, tautosakos ir kt. liaudies kūrybos bei dvasinio paveldo sričių išsaugojimą ir pateikimą rinkėjams, archyvams, visuomenei - Feliksui Baltrušaičiui, liaudies muzikantui (Kauno r.)
- Už etninės kultūros paveldo rinkimą ir skleidimą - Mildai Ričkutei, folklorininkei, dėstytojai (Telšiai)
1999 metai
- Už būdingiausių mūsų krašto tautodailės, amatų, tradicijų išsaugojimą ir perdavimą –Antanui Česnuliui, tautodailininkui (Druskininkai)
- Už vertingų tradicinės kultūros lobių - papročių, dainų, šokių, instrumentinės muzikos, tautosakos ir kt. liaudies kūrybos bei dvasinio paveldo sričių išsaugojimą ir pateikimą rinkėjams, archyvams, visuomenei – Marijai Markauskienei, muziejininkei (Kauno r. Babtai)
- Už etninės kultūros paveldo rinkimą ir skleidimą - Emilijai Brajinskienei, folkloro ansamblio Šeduva“ vadovei (Radviliškio r.)
Parengė Inga Kriščiūnienė
Lietuvos liaudies kultūros centras |