logo_bzu.gif
   

Tarptautinis instrumentinio folkloro festivalis „Griežynė“ yra seniausias tokio žanro renginys Rytų Baltijos regione. 1992 m. jį sumanė, įgyvendino ir kas dvejus metus Vilniuje rengia du instrumentinio folkloro entuziastai – Algirdas Klova ir Arūnas Lunys.

Festivalio pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai – griežyne vadinamas smuikas, vienas iš pagrindinių liaudies muzikos instrumentų ne tik Lietuvoje – į Vilnių suvažiuoja gausus griežėjų būrys iš įvairių Žemės kraštų.

Taigi festivalio tikslas yra supažindinti Lietuvos visuomenę su įvairių tautų liaudies muzikantais, jų instrumentais ir tradicine muzika, o svečiams pademonstruoti autentišką mūsų muzikavimo tradiciją. Per 14 metų žiūrovams jau grojo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos, Suomijos, Anglijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Peru, Airijos, Velso, JAV, Italijos, Japonijos, Irano, Turkijos, Kinijos, Vengrijos ir kitų šalių muzikantai.

Griežynė“ – ne tik koncertai, bet ir instrumentų ar muzikantų fotografijų parodos, folkloro dirbtuvės, dalijimasis dokumentine etnografinė medžiaga, papročiais, instrumentų gamybos žiniomis, susitikimai su gamintojais ir muzikantais.

Apie 2016 metų festivalį

Praėjusių festivalių akimirkos