Dainų diena 2018
Naujienos
Balandžio 19, 25 ir 26 d. vyko regioniniai seminarai, skirti Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadui.
2018-04-27

 

Balandžio 19, 25 ir 26 d. Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvado veiklos grupė susitiko su visų Lietuvos regionų sąvado specialistais ir vertybių saugotojų bendruomenių atstovais. Vyko Sąvado regioniniai seminarai, kuriuose aptarti nuveikti ir būsimi darbai.

Daug dėmesio skirta savivaldybių gerosiomis vertybių saugojimo patirtims, aptarti numatomi pasiūlymai savivaldybių ir nacionaliniams sąvadams, aiškintasi, kaip tinkamai pildyti ir teikti paraiškas.

Tačiau labiausiai džiugino tai, kokia Lietuva iš tikrųjų yra įvairi, kiek daug yra unikalių tradicijų ir jas puoselėjančių žmonių. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad Jiezno Lelijų gatvė iš tikrųjų kuo gražiausiai žydi – ir balčiausiais žiedais, ir dailiausiais trijų audėjų raštais; arba kad Margionyse po Vėlinių aštuonias dienas kapinaitėse deginami laužai, prie jų pabūti kartu, rimtyje pagerbti mirusius ir aptarti nūdienos reikalus susirenka esami ir buvę gyventojai; o štai netoli Kelmės auga stebuklinga Martyno pušis – prie jos prisilietęs aklas vaikinas Martynas praregėjo, apie tai pasklido žinia ir nuo to karto paprašyta pušis žmones saugo nuo nelaimių, ligų; Rusnės saloje vyksta Šaktarpis – pavasarinių potvynių izoliuoti vietiniai verda žuvienę, bendrauja vieni su kitais ir švenčia; o štai aukštaičiams klevas – ypač brangus medis, džiuginantis saldžia sula, spalvotais lapais rudenį, ant kurių taip pat  kepama duona, ragaišiai, bangelės, kakorai?..

Dėkojame Ukmergės kultūros centrui ir kraštotyros muziejui, Prienų kultūros ir laisvalaikio centrui bei Kelmės kultūros centrui už pagalbą rengiant seminarus!

Primename, kad vertybių pasiūlymų sąrašus galite teikti iki gegužės 21 dienos, o vertybių paraiškas – iki spalio 10 dienos.